Sigortalı Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sigortalı Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nakliyat işlemlerinin gerçekleştirilmesine yönelik artan talepler doğrultusunda bireysel ya da kurumsal olarak nakliye işlemleri gerçekleştirilmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Nakliyat sigortası hakkında bilinmesi gerekenler bir nakliye işlemi sırasında sorun yaşamadan, eşyalarınız için endişelenmeden taşıma yapılabilmesini sağlamaktadır. Eşyaların zarar görmesi ya da kaybolması durumu nakliye işlemleri sırasında can sıkıcı hale gelebilmektedir. Taşıma esnasında ya da yükleme esnasında oluşabilecek hasarlar, kayıplar ya da farklı durumlar için nakliye sigortası sayesinde kapsamlı bir koruma sağlayabilirsiniz. Günümüzde artık daha fazla tercih edilmeye başlamış olduğu gibi eşyaların güvende kalmasının en önemli yöntemidir. Uzun mesafeli nakliyeler ya da kısa mesafeli nakliyeler fark etmeksizin her iki seçenek için de zorunluluk haline gelmiştir.

Nakliyat sigortası yaptırmak olası bir zarara karşı maddi kayıpların karşılanmasını içeren sigorta seçeneğidir. Nakliye şirketi tarafından sağlandığından dolayı hesaplamalarının yapılması da tamamen eşya değeri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sigortalı nakliyat hizmetini sunan Ekşioğlu Nakliyat yıllardır süregelen başarılı hizmet değerlerini müşteri memnuniyetine odaklanarak sağlama başarısını göstermektedir. Nakliye sigortası kapsamında yer alan koruma prosedürleri, gider hesaplama ve olası bir sorunda nasıl bir süreç izleneceğine yönelik bilgilendirme özel olarak yapılır. Her nakliye talebinde ihtiyaçlar farklılık gösterdiğinden dolayı firmamız değerlendirmelerini ekspertiz kapsamında gerçekleştirmektedir. Zaman kaybı yaşamadan aradığınız tüm bilgilere ulaşabilme imkanı sağlandığı gibi aynı zamanda değerli eşyaların korumasını eksiksiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Durumlar için Nakliyat Sigortası Gerekir?

Nakliyat sigortası gerekliliği eşyaların taşınması aşamasında oluşabilecek risklerin minimum seviyeye indirgenebilmesi için gereklidir. Nakliyat sigortasının özellikle daha önemli olarak değerlendirildiği bazı taşıma durumları oluşabilmektedir.

  • Uzun mesafeli taşımacılık işlemleri
  • Değerli eşyaların taşınması
  • Hassas eşyaların taşınması
  • Özel üretim malzemelerinin taşınması

Listede yer alan durumlar daha hassas bir yaklaşım gerektirdiği gibi taşımacılık sırasında risklerin alınmasının daha dikkatli şekilde yapılmasını gerektiren durumlardır. Nakliyat sigortası genel olarak her tür nakliye sırasında yapılabilir olsa da uzun mesafede kat edilecek mesafenin fazla olması durumunda ya da değer açısından yüksek olan eşyalar için iki kat önem kazanır.

Nakliyat Sigortası Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Nakliyat sigortası fiyatı hesaplaması yapılırken dikkate alınan bazı önemli veriler bulunmaktadır. Taşınacak eşyaların maddi açıdan değerine, eşyaların türüne, taşıma yapılabilecek mesafeye, firmanın ekspertiz tarafından yapılan hesaplamaya, hasar risklerine göre belirlemektedir. Nakliye işleminin başlangıcından itibaren geçerli olacak olan sigorta sistemi sayesinde firmamız her türlü duruma karşı riskleri önceden hesaplayarak bu riskleri de ortadan kaldırmaya yönelik olarak sigortalı nakliye hizmetini sunmaktadır.

Sigorta ücretsiz olarak hesaplanan değer uzun vadeli olarak bakıldığı durumda yaşanabilecek risk durumuna göre daha karlı bir seçenek olarak kullanılabilmektedir. Nakliye işleminin başlamasından önceki aşamada gerekli olan hesaplamaların yapılması sayesinde hiçbir sorun yaşamadan sigorta kapsamı dahilinde nakliyat işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ücret hesaplamalarının yapılmasının ardından taşınacak olan bireyler ya da kurumlar ödemeyi gerçekleştirerek sigortayı başlatmış olurlar.

Nakliyat Sigortası Hizmeti Nasıl Alınır?

Evden eve taşıma, ofis taşımacılığı gibi ihtiyaçlarınızın ortaya çıktığı durumda nakliyat sigortası ile nakliye işlemleri gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Nakliyat sigortalı olarak çalışabilen şirketimizle iletişime geçtiğiniz andan itibaren bu talebi iletmeniz yeterli olmaktadır. Her aşamada planlamanın uzman ekiplerimiz ve eskpertiz tarafından gerçekleştirilmesiyle profesyonel bir süreç yönetimi sağlanır. Sigortalı taşımacılık sağlanmasına yönelik olarak nakliye işlemi için sigorta talebiniz için oluşan ücreti ödediğiniz andan itibaren sigortalı taşımacılık başlatılmaktadır. Nakliye aşamasından önce şirket ve taşıma talep eden bireyler, kurumlar arasında olan poliçe geçerlilik kazanmaktadır. Maddi değer hesaplamasının doğru bir şekilde yapılması ekspertiz tarafından gerçekleştirilmesiyle hassas eşyalar, değerli eşyalar ve özel üretim malzemeler gibi her önemli mal korumalıdır.

Nakliyat Sigortası Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nakliyat sigortası almadan önce dikkat edilmesi gerekenler sayesinde hem sigortayla alakalı hem de nakliye işlemiyle alakalı olumsuzluklar yaşamazsınız. İlk olarak sigortayı yapan nakliyat şirketinin lisans belgesi olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Ekşioğlu Evden Eve Nakliyat firmamız geçerli olan belgeleri ve uzman ekspertiz hizmetiyle birlikte sigortalama işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Sigortalı nakliyat talebiniz oluştuğunda sigortanın geçerli olacağı tarih ve poliçenin detaylarını bilmek de sizin adınıza avantaj yaratmaktadır. Objektif bir şekilde süreç planlamasını yapan nakliyat ekibimiz sizinle tüm detayları en ince ayrıntısına kadar paylaşmaktadır. Nakliyat sigortası almadan önce dikkat edeceğiniz bu detay sayesinde oldukça başarılı bir hizmetten yararlanabilme fırsatı oluşur.

Nakliye işlemlerinde sigortanın kapsam türünün belirlenmesi önemlidir. Her nakliyat işlemi birbirinden farklı bir gerekliliğe sahip olduğundan dolayı hangi türde sigortalama yapılacağını bilmek avantajlı olur. Risklerin engellenmesine yönelik olarak tam olarak ihtiyaç duyulan standartlara uygun şekilde nakliyat sigortası almanız gerekmektedir. Araç başına maksimum tutarlara kadar sigortalama işlemi yapan firmamız sayesinde kalitenin adresi olarak tanımlanmaktayız.

Ekşioğlu Nakliyat Sigortalı Nakliyat Hizmetleri

Ekşioğlu Nakliyat sigortalı nakliyat hizmetlerini en iyi fiyatlarla, gelişmiş teknik operasyon özelliğiyle sunmaktadır. Nakliyet hizmeti almak isteyen herkes için bilgilendirmelerin oldukça başarılı standartlarda gerçekleştiriliyor olduğu gibi aynı zamanda nakliye sürecinden itibaren sigortanın işlemesi geniş bir seçenek sunmaktadır. Sigortanın yapıldığı andan itibaren tüm maddi sorumluluğun firmaya ait olması nedeniyle bu hizmeti sadece güvenilir firmalar sağlamaktadır.

Eşyaların taşınması için asansörlü nakliyat gibi gereklilikler ortaya çıkabildiğinden dolayı sigortalı nakliye işlemini yapmak görmez kazaların sonucunda zarar görmemenizi sağlamaktadır. Firmamız kaliteli çalışma standartlarının üzerine ekstra olarak eklenen bir hizmet olarak nakliyat sigortası ile birlikte daha iyi standartları sunar. Güvenli ve kısa süre içerisinde eşyalarınızın taşınmasını istediğiniz sigortalı nakliyat talebinizi tarafımıza iletebilirsiniz. Tüm süreci en ince ayrıntısına kadar sizlerle paylaşarak bilgi almanızı ve sigortalama hakkında gerek duyulan bilgilerin tamamını iletmekteyiz.

0/5 (0 Reviews)
social position

Bu gönderiyi paylaş