Tavsiyeler

Tavsiyeler

Taşınırken evinizin anahtarlarını yanınızdan ayırmayın anahtarlarınızın yedeklerini diğer aile üyelerine dağıtın, böylece birinizin anahtarları kaybetmesi halinde yedek anahtarlar yardımınıza yetişecektir.

 Evden Eve Nakliyat Tavsiye

Evden eve taşınırken dikkat etmeniz gereken 6 adım vardır. Bu adımlar sırasıyla Taşınmanın Planlanması, Eşya Listesi Hazırlamak, Firma Seçmek, Sözleşme İmzalama, Nakliye Sigortası Yaptırmak ve Eşyaların Paketlenmesidir. Bu adımlar dikkatli bilinçli olarak yapılması taşınma maliyetlerini ve stresini azaltacaktır.

Taşınma Planı: Taşınmaya hazırlanmanın ilk adımı planlamayla başlar. Taşınmaya en az 4 hafta önceden hazırlık yapılmalı ve evden eve nakliyat bitene kadar tüm aşamalar belirlenmelidir. Yeni ev ne zaman tutulacak, evden eve nakliyat firması ne zaman kararlaştırılacak gibi önemli aşamaların ne zaman yapılacağı belirlenmelidir. Taşınma planı sizi olası gecikmeler ve ertelemelerden doğacak aksilik ve maliyetlerden kurtaracaktır. Sizin için hazırladığımız Evden Eve Taşınma Planını buradan indirip kendi planınızı oluşturabilirsiniz.

Eşya Listesi Hazırlama: Taşınmadan önce hangi eşyalarınızı yeni evinize götüreceğinizi kararlaştırın. Kolilere konulacak eşyalar dışında diğer tüm eşyalarınız içi eşya listeleri oluşturun. Hazırlayacağınız kolileri numaralandırın ve eşya listesine ekleyin. Taşınma bittikten sonra eşyalarınızı kolayca gözden geçirip eksik olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Hazırladığınız eşya listesini firma ile yaptığınız sözleşmeye ekleyerek olası eksik eşyalarınızı nakliye firmasından istemeniz ve ispatlamanız kolaylaşacaktır.

 Taşımacılıkta Dikkat Edilecekler

dıkkat edilecekler: Beyaz eşyaların içlerinin boşaltılması ve hortumlarının yada kablolarının sökülmesi… Elektirikli cihazlarının prizden cıkartıklması… Kıymetli eşyalarınızın ve değerli eşyalarınızın yanınıza alınması… Apartman yöneticileri, site yönetimi ve apartman görevlilerinin bilgilendirilmesi… Varsa asansör kullanımı için izin alınması.. Taşınma günü için evin önünde araç park yerinin ayarlanması… Varsa evcil hayvannınız için,gerekli yemek ve malzemenin ayrlanması.. Yeni evde ilk sabah yemek için erzak hazırlığının yapılması… Taşınmadan bir gün sonrada eski konutunuzdaki elektirik,su ,doğalgaz gibi aboneliklerin iptal edilmesi… Ve çoğu kişi tarafından göz ardı edilen bir detay,taşındıktan 24 saat geçmeden buz dolabımnızı çaliştırmayınız …

Planlama ve Esneklik:

Eğer ofisinizi taşımaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk şey taşınmanın planlanmasıdır. Beklenmedik aksiliklerin önüne geçmek için zaman ve taşınma için tüm ihtimaller göz önünde bulundurularak ofisinizin taşınması için bir taşınma planı ve zaman çizelgesi hazırlayarak işe başlamanız en doğrusudur.

Vizyon:

Ofisiniz için yeni bir yer bulmak en çok zaman alan işlerin başında gelmektedir. Ofisiniz için seçeceğiniz yer yaptığınız işe uygun bir yer olmalıdır. Taşınacağınız yerin hem şimdi hem de gelecekte ihtiyaçlarınıza uygun telefon sistemi, bilgisayar sistemi, vs olduğundan emin olun. Taşınmadan önce önemeli bilgi ve verileri kaybetme olasılığını düşünerek bilgisayarlarınız için yedekler alın. Taşınma ya ilk önce dosyaların kolilemesi ile başlanmalı ardından elektronik eşyaların paketlenmesi en son masa, sandalye, mobilyaların demontesi ve paketlenmesi gerçekleştirilmelidir. Bu öncelik sırası işinizi kolaylaştıracak ve karmaşadan sizi kurtaracaktır

 Ev Taşıma Önemli Uyarı

*Eski evinizden taşınmadan önce;tüm faturalarınızı ödediğinizden emin olup makbuzlarını saklayıp ev sahibiniz ile depozito konusunu görüşmek için zaman ayırmayı, yeni adresinizi iletişimde olduğunuz kurumlara bildirmeyi, eski ev anahtarlarınızı teslim etmeyi unutmayınız.. Varsa eski evinizin sigortasınıyeni evinize nakletmeyi de unutmayınız. Son olarak yeni gelecek insanların olumsuz yargılarıyla karşılaşmamak için temiz bir şekilde bıraktığınız eski evinizin pencerelerini ve kapılarını kapatıp kilitleyip anahtarları ev sahibine vermeyi unutmayınız. *Yeni evde;Eşyalar geldiği anda neyi nereye koyacağınıza karar vermek oldukça zordur. Son anda yaşacağınız stres ve olumsuzluktan kurtulmak için yeni evinize uygun bir yerleşim planı yapın. Ayrıca taşınmadan önce bir ön temizlik yapmış olmanız eşyalar geldiğinde yerleşmenizi kolaylaştıracaktır. Evin boya ve badana işleriyle korniş, kombi, elektrik gibi tesisat işlerinin de taşınmadan yapılmasında yarar vardır

0/5 (0 Reviews)