Asansörlü Nakliyat Nedir? Nasıl Yapılır?

Asansörlü Nakliyat Nedir? Nasıl Yapılır?

Asansörlü nakliyat, en çok kullanılan nakliye seçeneklerinden biri olarak ön plana çıkar. Asansör sistemi yüksek katlarda bulunan binalardan taşınacak olan eşyalar için kurularak daha pratik bir şekilde eşyaların taşınabilmesine yardımcı olmaktadır. Kat yüksekliği ne kadar fazla olursa eşyaların taşınması için gerekli olan zaman o kadar fazla hale gelebilmektedir. Asansörlü nakliyat sayesinde binaların herhangi bir noktasından indirme yapılabildiği gibi aynı zamanda yeni taşınılacak olan binaya da taşıma gerçekleştirilebilmektedir. Mobilyalar, beyaz eşyalar ve diğer eşyalar için zamandan tasarruf etmenin yanı sıra işçilik açısından da son derece başarılı bir yöntem olarak tanımlanır. Yüksek katlardan balkondan ya da herhangi bir noktadan uygunluk durumuna göre eşya transferi işlemi yapılır.

Asansörlü nakliyat işleminin günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilmesi sayesinde gelişen teknolojinin getirisinden yararlanabilmek mümkün olmaktadır. Eşya transferinin yapılabilmesi için asansörlü nakliye işlemi genellikle uygulanabilir olsa da bazı koşullar nedeniyle uygulanamaması durumu da ortaya çıkabilmektedir. Bina çevresinde nakliye için gerekli olan asansör sistemine sahip olan aracın yaklaşabilmesi en önemli faktör olarak değerlendirilir. Bina etrafında herhangi bir noktada bulunabilecek durumdaki araç sayesinde yükleme kolaylıkla başlatılmaktadır. Bina uygunluğu için aynı zamanda eşyaların transferinin yapılabilmesini sağlayacak oda ya da balkon olması gerekir. Evden eve, ofis taşımacılığı için ya da diğer kurumsal şirketler için kullanımı günümüzde popülerdir.

Asansörlü Nakliyat İşleminin Avantajları

Hızlı

Asansörlü nakliyat, klasik nakliyat yöntemine göre çok daha hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Hızlıca taşınabilmesine yönelik olarak kurulan asansör sistemi üzerinden tüm eşyaların araca yüklenebilmesi sayesinde zaman açısından hem taşınacak olanlar hem de nakliye şirketi avantaj elde etmektedir. Nakliyat süresinin eşya taşımacılığı aşamasında ne kadar kısa sürede tamamlanması nakliye sürecini doğrudan etkilemektedir.

Güvenli

Eşyaların zarar görme riskinin en az seviyede olması asansörlü nakliyat işlemi sayesinde mümkün hale gelir. Her eşyanın asansör sistemi üzerinden profesyonel bir şekilde indirilebilmesi, araca yüklenmesi ve yeni adrese indirilebilmesi mümkün olduğundan dolayı son derece güvenli bir seçenektir. Bina içinden eşyaların özellikle yüksek katlardan indirilmesi aşamasında zorlu süreç yaşanabilmektedir. Personeller indirme işlemlerini yapmak için çok uzun mesafeler kat etmelerine gerek kalmadan güvenli bir şekilde asansör teknolojisine entegre edilmiş sistemleri kullanabilirler.

Maliyet Avantajı

Asansörlü nakliyat işlemleri için maliyet avantajı en önemli faktörlerden biri olarak tanımlanmaktadır. Yüksek katlı binalardan eşyaların indirilebilmesi için gereken personel sayısının daha fazla olması gibi nedenler maliyetleri arttırabilmektedir. Asansörlü nakliye için asansör sisteminin kurulması nedeniyle hem personel açısından maliyet açısında uygunluk hem de eşyalardaki zarar görme riskinin ortadan kaldırılmasıyla oluşan risksiz maliyetler ortaya çıkmaktadır.

İş Gücü Tasarrufu

İş gücü açısından asansörlü taşımacılık sistemi sayesinde elde edilen tasarruf, eşyaların yerleştirilmesinde kullanılabilmektedir. Personellerin uzun mesafeli taşımacılık için bile enerjilerini korumasını sağlayarak çok daha pratik işlemler yapabilmelerini oluşturur.

Asansörlü Nakliyat Sistemi Nasıl Çalışır?

Asansörlü nakliyat işlemi için kullanılan teknoloji oldukça basittir. Eşyaların taşınması tamamen asansör platformu üzerinden sağlanarak bina duvarına sabitlenmektedir. Platformun hareket sistemi sayesinde eşyaların yüklemesi doğrudan asansör üzerinden gerçekleşir. Her iki tarafta da yüklemeyi ve indirmeyi yapacak uzman personeller bulunduğundan dolayı asansörlü nakliye teknolojisi oldukça kaliteli standartlarda kullanılabilmektedir. Genel olarak üç farklı sistemle birlikte asansörlü nakliyat taşımacılığı yapılabilir. Bunlar; araç üstü modüler asansör, römork asansör ve araç içi nakliyat asansörü olarak sıralanmaktadır.

Asansörlü Nakliyat Her Ev için Uygun mu?

Asansörlü nakliyat yüksek katlı binalar için genellikle uygun olan bir taşımacılık sistemidir. Ancak her ev için uygun olma durumu değişkenlik göstermektedir. İşlek cadde üzerinde bulunan evler ya da gökdelen gibi alanlar için uygunlukları mümkün olmayabilir. Hangi ev için asansörlü nakliye yapılacağına yönelik olarak en net bilgiyi alabilmek için firmamız tarafından tüm detaylar göz önünde bulundurularak inceleme yapılması doğru sonucu vermektedir. Her evde kullanılamaz durumdaki sistemler olduklarından dolayı sadece uygun şekilde işlem yapabilmeyi sağlayan değere sahip olan evlerde kullanılabilirler.

Nakliye işlemlerinde asansörlü teknolojilerin kullanılabilmesi çok yüksek katlı binalar uygundur. 4, 5, 6, 7 ve daha üzerine çıkıldığı durumda bu taşımacılığın elzem hale geldiği görülür. Evin kat sayısının yanı sıra asansörlü nakliye için eşyaların çıkabileceği uygunlukta pencere sistemi de gereklidir. Çift pencereye sahip olan evler için asansörlü nakliyat daha kolay şekilde yapılabilmektedir. Asansör sisteminin evin dışında olacağından dolayı araca doğrudan indirilebilmeleri pencere ya da balkon gibi boşluklardan gerçekleştirilmektedir. Binada bu detayların olması işlemin yapılıp yapılamayacağına dair tam olarak doğru bir bilgi alabilmeyi sağlar. Hemen iletişime geçerek asansörlü nakliyat ihtiyaçlarınız için profesyonel ekibimize ulaşabilirsiniz.

Asansörlü Nakliyat Fiyatları

Nakliyat fiyatları göz önünde bulundurulduğunda maliyet açısından en iyi çözüm yöntemlerinden biri olan asansörlü nakliyat taşınmak isteyenlerin bütçesine uygundur. Yüksek katlı binalardan taşıma gerçekleştirilebilmesi daha alçak katlara göre daha fazla maliyeti beraberinde getiriyor olsa da asansör teknolojisi sayesinde hem indirme hem de yüklemede tasarruf elde edebilmek daha az personel sayısı ve daha az işgücü sayesinde oluşmaktadır. Nakliyenin güvenli bir şekilde yapılarak duvar, eşya gibi maliyet yaratabilecek her şeye karşı sorunsuz çalışabilmesi sağlanır.

Asansörlü nakliyat fiyatları belirlemesinde firmamız taşımanın yapılacağı konuma, binanın kat sayısına, eşya sayısına ve çalışacak olan personel gerekliliğine göre belirlemeler yapmaktadır. Ekşioğlu Nakliyat firması olarak asansörlü nakliyat ihtiyaçlarınızın farkında olarak yaklaşımımızı tamamen en makul ücret standartlarda tutuyoruz. Fiyatların belirlenmesinde uzman ekiplerimiz tarafından önceden planlama yapıldığından dolayı taşıma esnasında ortaya çıkan ekstra maliyetleri sizlere sunmuyoruz. İlk aşamadan son aşamaya kadar belirlenen maliyetler üzerinden asansör sistemlerimizi kullanarak taşıma işlemlerinizi yapıyoruz.

 

 

 

0/5 (0 Reviews)
social position

Bu gönderiyi paylaş